POWIĘKSZANIE UST

Powiększanie i modelowanie ust

Jednym z atrybutów kobiecości, który najbardziej przyciąga uwagę, są usta. Jeśli nie jesteś zadowolona z ich kształtu, ewentualnej asymetrii, objętości, konturu, kolorytu bądź tego, że nieustannie się przesuszają wykonaj zabieg estetyczny i skoryguj niedoskonałości. Poza tym możliwe jest także podnoszenie kącików ust oraz redukowanie tak zwanych 'zmarszczek palacza', które najczęściej pojawiają się nad górną wargą ( - nawet u osób, które nigdy nie paliły papierosów!).

Jak powiększyć i wymodelować usta?

Na zdjęciu po lewej stronie widoczna jest niewielka asymetria ust oraz ich pobrużdżona faktura, wskazująca na tendencję do przesuszania się skóry warg. Zarówno do modelowania jak i powiększania ust służą wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze człowieka, w przestrzeni międzykomórkowej. Jest on wytwarzany przez fibroblasty podobnie jak kolagen, a do jego funkcji należy podtrzymywanie i odżywianie składników budulcowych skóry, ochrona ich przed wolnymi rodnikami, a także pobudzanie produkcji włókien kolagenowych. Poza tym kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, co oznacza, że wiąże bardzo dużo cząsteczek wody, a poprzez to oddziałuje na prawidłowe nawilżenie skóry. Podczas naturalnego procesu starzenia fibroblasty produkują coraz mniej kwasy hialuronowego i mniej włókien kolagenowych, co prowadzi do przesuszenia, zwiotczenia i ścieńczenia skóry. Dlatego właśnie, aplikując kwas hialuronowy nie tylko udaje się powiększyć i wymodelować usta, ale także przy okazji je odżywić i nawilżyć, poprzez co ich pobrużdżona faktura znika na długie miesiące.

Jakimi preparatami wykonuje się zabieg redukcji zmarszczek poziomych czoła?

Preparaty kwasu hialuronowego różnią się między sobą usieciowaniem, czyli odsetkiem wiązań krzyżowych, poza tym stężeniem kwasu hialuronowego, wielkością cząsteczek kwasu hialuronowego, substancjami wiążącymi i dodatkowymi, a tym samym stabilnością, lepkością, biokompatybilnością, co rzutuje na zasadniczą kwestię - mianowicie na czas utrzymywania się i jakość efektu wypełnienia tkanek. Na polskim rynku dostępna jest szeroka gama lekarskich preparatów iniekcyjnych zawierających kwas hialuronowy, który podaje się w usta: Restylane, Juvederm, Stylage, Teosyal Kiss, Regenyal Lips.

Jak przebiega zabieg powiększania i modelowania ust?

Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu zostaje zastosowane znieczulenie. Skóra jest smarowana znieczulającym kremem Emla, a póżniej nakłuwana celem dodatkowej aplikacji substancji znieczulającej. Następnie wykonywane są śródskórne iniekcje wybranym kwasem hialuronowym. Preparat podawany jest igłą lub kaniulą, a następnie rozprowadzany odpowiednimi ruchami dłoni lekarza. Po równomiernym ułożeniu preparatu zabieg zostaje zakończony. O możliwe powikłania po zabiegu i o zalecenia zapytaj lekarza w Gabinecie!Jakie są przeciwwskazania do zabiegu powiększania i modelowania ust?

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników aplikowanego preparatu
  • choroby autoimmunologiczna w wywiadzie, alergie
  • czynne choroby nowotworowe
  • czynne skórne infekcje wirusowe
  • czynne skórne infekcje bakteryjne
  • ciąża i karmienie piersią
  • skłonność do tworzenia ziarniniaków
  • skłonność do tworzenia bliznowców
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych a także chorobowe zaburzenia krzepnięcia
  • wiek poniżej 18 roku życia


W jakim czasie po zabiegu pojawią się jego efekty i jak długo będą się utrzymywać?

Po aplikacji kwasu hialuronowego redukcja asymetrii ust i zwiększenie ich objętości widoczne są odrazu po zabiegu, jakkolwiek ostateczny, pełny efekt powinien być osiągnięty po około 2-3 tygodniach od zabiegu. Po takim czasie odbywa się wizyta kontrolna, podczas której lekarz i pacjentka oceniają obiektywny efekt zabiegu i podejmują wspólną decyzję odnośnie ewentualnej konieczności wykonania zabiegu dodatkowego. Satysfakcjonujący efekt, który udaje się uzyskać po 1-2 zabiegach aplikacji kwasu hialuronowego utrzymuje się około 6 miesięcy. Po tym czasie należy wykonać tak zwany zabieg podtrzymujący.

W celu podtrzymania satysfakcjonującego efektu po aplikacji kwasu hialuronowego należy zastosować się do zaleceń, o których szczegółowo informuje lekarz podczas zabiegu.


Medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają podkreślenie i wyeksponowanie walorów kobiecej urody oraz ukrycie jej mankamentów, jednak bez pomocy chirurgicznego skalpela.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600