SKÓRA STARZEJĄCA SIĘ - MEZOTERAPIA

Mezoterapia jest wykorzystywana w medycynie od 1952 roku, przy czym w medycynie estetycznej od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Za pomocą śródskórnych zastrzyków aktywne substancje zawarte w specjalnych mezokoktajlach są dostarczane w odpowiednie miejsca na ciele takie jak: twarz, szyja, dekolt, pośladki, brzuch, uda, stopy, dłonie, co zapobiega między innymi starzeniu się skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii antyaging?

Jest to zabieg dla osób, które chcą w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny poprawić jędrność i nawilżenie skóry oraz pozbyć się drobnych zmarszczek lub przebarwień. Zabiegi mezoterapii można wykonywać miejscowo np. tylko na okolicę oczu lub kompleksowo na całą twarz, szyję, dekolt lub dłonie i stopy.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Lekarz indywidualnie, do potrzeb pacjentki, dobiera właściwy preparat, właściwy zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki, np. nieusieciowany kwas hialuronowy, wyciąg z karczocha, kofeina, witaminy, peptydy, koenzymy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne), tworząc z nich specjalny koktajl.
Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczane są odpowiednio dobrane koktajle - między innymi witaminowe. Metoda jest praktycznie bezbolesna. Dla pacjentek z bardzo niskim progiem bólu istnieje możliwość znieczulenia poprzez aplikację kremu znieczulającego tuż przed zabiegiem. Po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres do 2 dni, jednak nie wymagają domowej rekonwalescencji. Osobom, które wykonują zabieg po raz pierwszy i mają dodatkowo tendencję do występowania siniaków zaleca się wykonanie mezoterapii np. przed weekendem.

Jakimi preparatami wykonywana jest mezoterapia antyaging?

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty.

 • NCTF
 • NCTF HA
 • Dermaheal HSR
 • RevitaCare
 • Stylage Hydro
 • Princess Rich
 • R-Fine
 • Restylane Vital
Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego w skórze ulega znacznemu zmniejszeniu, przez co skóra traci swoją jędrność, staje się bardziej przesuszona i pojawiają się zmarszczki. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.

Dla pacjentek, które zauważyły znaczne zwiotczenie skóry zostały przygotowane zabiegi mezolift, które mają na tyle skoncentrowane składniki, aby w wyraźny sposób poprawiać jędrność skóry. Zabiegi mezolift przynoszą bardzo dobre rezultaty w skojarzonych terapiach z peelingami chemicznymi.

Jaka jest zalecana liczba zabiegów mezoterapii?

Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjentki. W intensywnej fazie zaleca się wykonanywanie zabiegów przez 2 miesiące co 2 tygodnie. W fazie podtrzymującej zaleca się wykonywanie zabiegów co 3 miesiące.

Jak pacjentka powinna się przygotować do zabiegu mezoterapii? Pacjentka po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań nie powinna przyjmować przez okres 2 tygodni aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi. W przypadku pacjentek z dużą podatnością do zasinień, zaleca się przed planowanym zabiegiem, przez okres jednego tygodnia stosowanie na obszar zabiegu maści z witaminą K - np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).
U pacjentów z niskim progiem bólu istnieje możliwość zastosowania znieczulenia. Tuż przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający. Można zastosować również inne formy miejscowego znieczulenia. Temat ten przedyskutuj z lekarzem w trakcie konsultacji!

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii antyaging?

 • Alergia lub nadwrażliwośc na jakikolwiek składnik mezokoktajlu
 • Ciąża i karminie piersią
 • Cukrzyca (niewyrównana)
 • Stany zapalne skóry w tym opryszczka
 • Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
 • Terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
 • Choroba nowotworowa


Jaka jest cena zabiegu?

Koszt zabiegu jest uzależniony od rodzaju i ilości peparatu, który jest wykorzystywany podczas zabiegu. Zapytaj lekarza o koszt precyzyjny koszt zabiegu lekarza w trakcie konsultacji!


Mezoterapia i inne

Za pomocą śródskórnych zastrzyków, aktywne substancje zawarte w mezokoktajlach zapobiegają między innymi starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600