Mezoterapia na rozstępy

W tym przypadku mezoterapia polega na wprowadzeniu substancji czynnych (jak kofeina, nostrzyk, rutyna, prokaina, wyciąg z karczocha, enzymy lipolityczne) w miejsca zajęte rozstępami - uda, pośladki, biodra i inne partie ciała. Substancje te wpływają na przemianę materii, pobudzają mikrokrążenie orzy niweluja tkankę tłuszczową oraz rozstępy. Aby uzyskać zadawalający efekt należy wykonać serię kilku zabiegów w odstępach comiesięcznych. Efekty widoczne są po 4-6 miesiącach. Po zabiegu okolica ostrzyknięta wymaga dokładnego masażu.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Lekarz indywidualnie, do potrzeb pacjentki, dobiera właściwy zestaw substancji aktywnych, tworząc z nich specjalny koktajl lub wybiera gotowy preparat (np. Dermaheal, StretchCare).
Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczane są odpowiednio dobrane koktajle. Metoda jest praktycznie bezbolesna. Dla pacjentek z bardzo niskim progiem bólu istnieje możliwość znieczulenia poprzez aplikację kremu znieczulającego tuż przed zabiegiem. Po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres do 2 dni, jednak nie wymagają domowej rekonwalescencji. Osobom, które wykonują zabieg po raz pierwszy i mają dodatkowo tendencję do występowania siniaków zaleca się wykonanie mezoterapii np. przed weekendem.

Jakim preparatem wykonać zabieg mezoterapii na rozstępy?

Preparat StrechCare jest wysokiej jakości połączeniem kwasu oraz rewolucyjnego kompleksu antyoksydantów DMAE, a także witaminy B5 i pierwiastków śladowych. Preparat Strechcare działa silnie napinająco na skórę jednocześnie poprawiając jej koloryt, witalność, nawilżenie i jakość. Preparat dzięki doskonale dobranym składnikom jest przeznaczony zarówno do zabiegów mezoterapii, których celem jest redukcja rozstępów, ale także rozjaśnianie i napinanie skóry.
(W przypadku bardzo zaawansowanych i licznych rozstępów proponujemy terapię 3-5 cykli, w których zamiennie łączymy mezoterapie z zabiegami laserowymi – laser frakcjonujący CO2 lub laser Emerge).

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii?

  • alergia lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik mezokoktajlu
  • ciąża i karminie piersią
  • cukrzyca (niewyrównana)
  • aktywne stany zapalne skóry
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
  • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
  • choroba nowotworowa


Jak pacjentka powinna się przygotować do zabiegu mezoterapii?

Pacjentka po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań nie powinna przyjmować przez okres 2 tygodni aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi. W przypadku pacjentek z dużą podatnością do zasinień, zaleca się przed planowanym zabiegiem, przez okres jednego tygodnia stosowanie na obszar zabiegu maści z witaminą K - np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).
U pacjentek z niskim progiem bólu istnieje możliwość zastosowania znieczulenia. Tuż przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający. Można zastosować również inne formy miejscowego znieczulenia. Temat ten przedyskutuj z lekarzem w trakcie konsultacji!

Jaka jest zalecana liczba zabiegów mezoterapii?

Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjentki/pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanywanie zabiegów przez 2 miesiące co 2 tygodnie. W fazie podtrzymującej zaleca się wykonywanie zabiegów co 3 miesiące.

Jaka jest cena zabiegu?

Koszt zabiegu jest uzależniony od rodzaju i ilości peparatu, który jest wykorzystywany podczas zabiegu.
Zapytaj lekarza o koszt precyzyjny koszt zabiegu lekarza w trakcie konsultacji!


Mezoterapia i inne

Za pomocą śródskórnych zastrzyków, aktywne substancje zawarte w mezokoktajlach zapobiegają między innymi starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600