REDUKCJA 'CELLULITU' I ROZSTĘPÓW

Mezoterapia na cellulit i rozstępy

W tym przypadku mezoterapia polega na wprowadzeniu substancji czynnych (jak kofeina, nostrzyk, rutyna, prokaina, wyciąg z karczocha, enzymy lipolityczne) w miejsca zajęte cellulitem lub rozstępami - uda, pośladki, biodra i inne partie ciała. Substancje te wpływają na przemianę materii, pobudzają mikrokrążenie orzy niweluja tkankę tłuszczową oraz rozstępy. Aby uzyskać zadawalający efekt należy wykonać serię kilku zabiegów w odstępach comiesięcznych. Efekty widoczne są po 4-6 miesiącach. Po zabiegu okolica ostrzyknięta wymaga dokładnego masażu.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Lekarz indywidualnie, do potrzeb pacjentki, dobiera właściwy zestaw substancji aktywnych, tworząc z nich specjalny koktajl lub wybiera gotowy preparat (np. Dermaheal). Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczane są odpowiednio dobrane koktajle. Metoda jest praktycznie bezbolesna. Dla pacjentek z bardzo niskim progiem bólu istnieje możliwość znieczulenia poprzez aplikację kremu znieczulającego tuż przed zabiegiem. Po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres do 2 dni, jednak nie wymagają domowej rekonwalescencji. Osobom, które wykonują zabieg po raz pierwszy i mają dodatkowo tendencję do występowania siniaków zaleca się wykonanie mezoterapii np. przed weekendem.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii?

  • alergia lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik mezokoktajlu
  • ciąża i karminie piersią
  • cukrzyca (niewyrównana)
  • aktywne stany zapalne skóry
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
  • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
  • choroba nowotworowa

Jak pacjentka powinna się przygotować do zabiegu mezoterapii?

Pacjentka po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań nie powinna przyjmować przez okres 2 tygodni aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi. W przypadku pacjentek z dużą podatnością do zasinień, zaleca się przed planowanym zabiegiem, przez okres jednego tygodnia stosowanie na obszar zabiegu maści z witaminą K - np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo). U pacjentek z niskim progiem bólu istnieje możliwość zastosowania znieczulenia. Tuż przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający. Można zastosować również inne formy miejscowego znieczulenia. Temat ten przedyskutuj z lekarzem w trakcie konsultacji!

Jaka jest zalecana liczba zabiegów mezoterapii?

Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjentki/pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanywanie zabiegów przez 2 miesiące co 2 tygodnie. W fazie podtrzymującej zaleca się wykonywanie zabiegów co 3 miesiące.

Jaka jest cena zabiegu?

Koszt zabiegu jest uzależniony od rodzaju i ilości peparatu, który jest wykorzystywany podczas zabiegu. Zapytaj lekarza o koszt precyzyjny koszt zabiegu lekarza w trakcie konsultacji!


Medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają podkreślenie i wyeksponowanie walorów kobiecej urody oraz ukrycie jej mankamentów, jednak bez pomocy chirurgicznego skalpela.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600