Jak można redukować zbędną tkankę tłuszczową?Proces modelowania sylwetki nie musi być ani długotrwały ani żmudny. Prawie każdej kobiecie zależy na tym, żeby wyglądać jak najlepiej i najzgrabniej, ale niekoniecznie kosztem wielogodzinnych ćwiczeń czy wyrzeczeń dietetycznych. Dzięki medycynie estetycznej są możliwe szybkie, małoinwazyjne oraz bezbolesne zabiegi, które odbywają się z pominięciem chirurgicznego skalpela - jednym z najskuteczniejszych jest lipoliza iniekcyjna. W przypadku większych depozytów tłuszczowych polecamy nutacyjną liposukcję infradźwiękową dzięki której możliwe jest nie tylko odessanie tkanki tłuszczowej, ale także wykorzystanie jej jako autologicznego przeszczepu zarówno w procedurach z zakresu medycyny estetycznej (bruzdy, zmarszczki, in.) jak i w ginekologii estetycznej (wypełnianie warg sromowych, zwężanie pochwy).

Liposukcja bez skalpela = intraliposukcja

Zabieg z zastosowaniem preparatu Aqualix, bywa nazywany liposukcją bez skalpela.
Aqualix to preparat najnowszej generacji służący do iniekcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej - jest efektem badań rozpoczętych w 2002 roku, z których wynikało, że substancją odpowiadająca za adipoctyozę komórek tłuszczowych jest deoksycholan sodu. W 2007 roku prof. Motolese opracował nowy preparat na bazie deoksycholanu sodu oraz nową technikę wykonywania tego zabiegu. Zabieg preparatem Aqualyx prowadzi do zniszczenia komórek tłuszczowych poddanych działaniem substancji aktywnej.
Aqualyx jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii.

Jak działa Aqualyx?

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym główną substancją jest deoksycholan sodu. Substancja rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy.
Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które następnie transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.


Na jakich okolicach można wykonać zabieg (dotyczy preparatu Aqualix i urządzenia do liposukcji infradźwiękowej) ?

- fałdy na plecach (poniżej żeber)
- kończyny górne w okolicy tricepsu
- brzuch
- biodra
- „bryczesy”
- okolica podpośladkowa
- wewnętrzna strona ud
- wewnętrzna strona kolan
- podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
- ginekomastia męska
- tłuszczaki
- bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)

W przypadku okolic nietypowych niezbędna jest akceptacja lekarza wykonującego zabieg.

Jakie są przeciwwskazania do intralipoterapii?
• zaburzenia krzepnięcia krwi, choroba zatorowa-zakrzepowa, inne choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew
• niewydolność układu krążenia / oddechowego
• ostre choroby nerek i wątroby
• cukrzyca
• niektóre choroby tarczycy (Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero)
• ciąża oraz okres karmienia piersią
• nowotworyCo proponujemy bardziej wymagającym?

• Maximus TriLipo
• INFRARED
• Dermokosmetyki wyszczuplające i wspomagające drenaż limfatyczny

Maximus to najbardziej kompleksowe, nieinwazyjne urządzenie estetyczne przeznaczone do poprawy wyglądu i kondycji skóry oraz modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.CO WYRÓŻNIA MAXIMUS?

Maximus jest jedynym urządzeniem estetycznym na rynku, które działa jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie. Jest to możliwe dzięki synergicznemu działaniu dwóch technologii – trójpolarnej fali radiowej (TriLipo RF) oraz dynamicznej aktywacji mięśni (TriLipo DMA). Efektem tego jest natychmiastowa i długotrwała poprawa napięcia skóry, redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, modelowanie sylwetki lub owalu twarzy.

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ I CELLULITU, POPRAWA NAPIĘCIA SKÓRY

Urządzenie Maximus TriLipo działa na trzech poziomach: stymuluje jednocześnie skórę właściwą, tkankę podskórną oraz mięśnie, by umożliwić potrójną akcję redukcji tkanki tłuszczowej oraz skuteczniej wymodelować sylwetkę. Połączony efekt TriLipo RF oraz TriLipo DMA prowadzi do głębokiego oraz homogenicznego rozgrzania warstw skórnej i tłuszczowej. Energia TriLipo RF podgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, powodując uwolnienie płynnego tłuszczu z komórek. Efekt termiczny przyśpiesza naturalny metabolizm tłuszczu.
Eliminacja tłuszczu jest zwiększona dzięki jednoczesnemu stosowaniu ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz warstwy tłuszczowej. Wewnątrz TriLipo DMA powoduje skurcze mięśni, wypychając komórki tłuszczowe do góry. Zewnętrznie komórki tłuszczowe są uciskane ku dolnym partiom poprzez ciśnienie jakie emituje głowica przyłożona do powierzchni skóry. Wywołany efekt „ściskania” powoduje drenaż tłuszczu poprzez opatentowany mechanizm drenażu limfatycznego DMA. Połączony efekt TriLipo RF i DMA zwiększa cyrkulację krwi, optymalizując dotlenienie i detoksykację tkanki.
Skupiona energia TriLipo RF powoduje skurcz włókien kolagenowych, co daje natychmiastowy efekt napięcia. Jednocześnie podwyższenie metabolizmu fibroblastów regeneruje kolagen i powoduje długoterminowy efekt ujędrnienia skóry.
Dla długotrwałego i bardziej spektakularnego efektu rekomenduje się wykonanie ok. 6 – 8 zabiegów w serii, w odstępach jednego tygodnia.


REDUKCJA BRUZD WARGOWO - NOSOWYCH, Z MARSZCZEK WOKÓŁ OCZU I UST, MODELOWANIE OWALU TWARZY
Do precyzyjnej pracy na obszarach wokół ust i oczu przeznaczona jest bardzo mała głowica emitująca falę radiową. Fala radiowa podgrzewa skórę właściwą. Działając podniesioną temperaturą na włókna kolagenowe, skraca je do pierwotnej długości. Jest to efekt natychmiastowy widoczny na skórze jako spłycenie zmarszczek już po jednym zabiegu.
Z wiekiem owal twarzy zaczyna się zmieniać, kształt policzków staje się coraz mniej wyraźny. Głowica dopasowana rozmiarem do pracy na twarzy, emitująca jednocześnie falę radiową oraz aktywująca do pracy mięśnie, dosłownie modeluje twarz. Pracuje się nią na linii pod policzkami. Już po pierwszym zabiegu zauważysz, że Twoje policzki są silniej zarysowane, owal twarzy poprawił się, a skóra jest bardziej napięta. Widoczna też będzie redukcja bruzd wargowo - nosowych.
Dla długotrwałego i bardziej spektakularnego efektu rekomenduje się wykonanie ok. 4 – 6 zabiegów w serii, w odstępach jednego tygodnia.


ZAGĘSZCZENIE SKÓRY, REDUKCJA ZMARSZCZEK, BLIZN I ROZSTĘPÓW
Maximus™ dodatkowo wyposażony jest w końcówkę do zabiegów frakcyjnych falą radiową, jest to technologia TriFractional RF.
Energia RF powoduje mikro uszkodzenia, co wywołuje naturalny mechanizm gojenia się skóry, łącznie z neokolagenezą, tworząc zdrowa tkankę. Po zabiegu nieuszkodzone obszary działają jak uzdrawiające centra. Skóra przebudowuje się, jest zdrowsza i w lepszej kondycji.
Zabieg ten skutecznie redukuje wszelkiego rodzaju blizny, np. potrądzikowe oraz rozstępy.
Technologia TriLipo idealnie sprawdza się w odmładzaniu skóry twarzy i szyi. Odbudowuje gęstość i jędrność skóry.
Energia TriFractional jest wprowadzana w trzech impulsach, co umożliwia głębszą penetrację energii RF do tkanki, zapewniając bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów, przy minimalnym dyskomforcie i minimalnym okresie rekonwalescencji. Zabieg należy powtórzyć ok. 4 - 6 razy, w odstępach od 1 do 2 tygodni w zależności od problemu, na który działamy.


JAK WYGLĄDA ZABIEG WYKONYWANY URZĄDZENIEM MAXIMUS?
Przed rozpoczęciem zabiegu, na obszar zabiegowy nakładana jest gliceryna.
Zabieg przy użyciu fal radiowych polega na masażu głowicą zgodnie ze schematem dopasowanym do poszczególnych części ciała czy twarzy. Pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Uruchomienie funkcji TriLipo DMA wprawia odpowiednie mięśnie w delikatne, regularne drgania. Ta „gimnastyka” mięśni wspomaga modelowanie kształtów ciała i owalu twarzy.

JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU URZĄDZENIEM MAXIMUS?
• Wyszczuplenie sylwetki
• redukcja zmarszczek
• ujędrnienie i odmłodzenie skóry
• poprawa konturów skóry
• poprawa napięcia skóry
• redukcja rozstępów i blizn potrądzikowych
• lifting, stonowanie oraz ujędrnienie mięśni
• detoksykacja i drenaż limfatyczny
• poprawa krążenia krwi i dotlenienieJAK DŁUGI ZABIEG MOŻNA WYKONAĆ JEDNORAZOWO I JAK CZĘSTO MOŻNA GO POWTARZAĆ?
Można wybrać dowolny obszar zabiegu. Należy go powtarzać raz w tygodniu.

PRZECIWWSKAZANIA - MAXIMUS TRILIPO:
• Stymulator serca, wewnętrzny defibrylator przeszłości, wszczepione neurostymulatory, bądź inne wewnętrzne urządzenia elektryczne. Nie można stosować na pacjentach, którzy mieli implant w przeszłości, chyba że osoba wykonująca zabieg jest absolutnie pewna, że implant i wszystkie „połączenia” zostały całkowicie usunięte.
• Metalowe bądź inne implanty w okolicy zabiegowej.
• Ciąża bądź karmienie piersią lub na brzuchu w okresie menstruacji.
• Nowotwór bądź historia nowotworowa, w szczególności nowotwór skóry, przednowotworowe znamiona.
• Osłabiony system immunologiczny spowodowany chorobami takimi jak AIDS i HIV, bądź użyciem immunosupresyjnych leków.
• Poważne jednoczesne schorzenia takie jak choroby serca, bądź epilepsja.
• Pacjenci z problemami, na które negatywnie może wpływać ciepło. Pacjenci z historią chorobową stymulowaną przez ciepło, takie jak powracająca opryszczka w obszarze zabiegowym. Pacjenci mogą mieć zabieg wykonany tylko i wyłącznie jeśli przestrzegają profilaktycznego reżimu.
• Pacjenci, którzy mają zmniejszoną bądź podwyższoną percepcję zmiany temperatur.
• Pacjenci, którzy mają obszary w których występują zaburzenia sensoryczne (czucia) w takich przypadkach jak uszkodzenia nerwów i neuropatia.
• Jakikolwiek aktywny problem na obszarze zabiegowym, taki jak rany, krwotoki, zakaźne problemy, łuszczyca, egzema, wysypka oraz mocno bądź „świeżo” opalona skóra.
• Żylaki w obszarze zabiegowym.
• Historia chorób skóry takich jak keloidy, zaburzone gojenie ran, a także bardzo sucha i delikatna skóra.
• Jakiekolwiek chirurgiczne, inwazyjne, ablacyjne zabiegi w obszarze zabiegowym przed kompletnym zagojeniem.
Zależne od osądu lekarza, zaleca się nie wykonywanie zabiegów jeżeli występuje jakikolwiek problem, który może szkodzić bezpieczeństwu Pacjentki/Pacjenta.

ILE KOSZTUJE ZABIEG?
Cena zależy od obszaru zabiegowego.

ZABIEG WYKONUJE JEDYNIE CERTYFIKOWANA OSOBA.


Medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają podkreślenie i wyeksponowanie walorów kobiecej urody oraz ukrycie jej mankamentów, jednak bez pomocy chirurgicznego skalpela.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600