Jak można redukować zbędną tkankę tłuszczową?Proces modelowania sylwetki nie musi być ani długotrwały ani żmudny. Prawie każdej kobiecie zależy na tym, żeby wyglądać jak najlepiej i najzgrabniej, ale niekoniecznie kosztem wielogodzinnych ćwiczeń czy wyrzeczeń dietetycznych. Dzięki medycynie estetycznej są możliwe szybkie, małoinwazyjne oraz bezbolesne zabiegi, które odbywają się z pominięciem chirurgicznego skalpela - jednym z najskuteczniejszych jest lipoliza iniekcyjna. W przypadku większych depozytów tłuszczowych polecamy nutacyjną liposukcję infradźwiękową dzięki której możliwe jest nie tylko odessanie tkanki tłuszczowej, ale także wykorzystanie jej jako autologicznego przeszczepu zarówno w procedurach z zakresu medycyny estetycznej (bruzdy, zmarszczki, in.) jak i w ginekologii estetycznej (wypełnianie warg sromowych, zwężanie pochwy).

Liposukcja bez skalpela = intraliposukcja

Zabieg z zastosowaniem preparatu Aqualix, bywa nazywany liposukcją bez skalpela.
Aqualix to preparat najnowszej generacji służący do iniekcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej - jest efektem badań rozpoczętych w 2002 roku, z których wynikało, że substancją odpowiadająca za adipoctyozę komórek tłuszczowych jest deoksycholan sodu. W 2007 roku prof. Motolese opracował nowy preparat na bazie deoksycholanu sodu oraz nową technikę wykonywania tego zabiegu. Zabieg preparatem Aqualyx prowadzi do zniszczenia komórek tłuszczowych poddanych działaniem substancji aktywnej.
Aqualyx jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii.

Jak działa Aqualyx?

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym główną substancją jest deoksycholan sodu. Substancja rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy.
Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które następnie transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.


Na jakich okolicach można wykonać zabieg (dotyczy preparatu Aqualix i urządzenia do liposukcji infradźwiękowej) ?

- fałdy na plecach (poniżej żeber)
- kończyny górne w okolicy tricepsu
- brzuch
- biodra
- „bryczesy”
- okolica podpośladkowa
- wewnętrzna strona ud
- wewnętrzna strona kolan
- podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
- ginekomastia męska
- tłuszczaki
- bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)

W przypadku okolic nietypowych niezbędna jest akceptacja lekarza wykonującego zabieg.

Jakie są przeciwwskazania do intralipoterapii?
• zaburzenia krzepnięcia krwi, choroba zatorowa-zakrzepowa, inne choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew
• niewydolność układu krążenia / oddechowego
• ostre choroby nerek i wątroby
• cukrzyca
• niektóre choroby tarczycy (Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero)
• ciąża oraz okres karmienia piersią
• nowotworyCo proponujemy bardziej wymagającym?

Nie dla wszystkich optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie samych iniekcji z Aqualixem.
N.I.L.® (Nutational Infrasonic Liposculpture) opiera się na technice liposukcji wibracyjnej tzw. wibroliposukcji - od wielu lat uważanej przez lekarzy za najbardziej bezpieczną, precyzyjną i skuteczną metodę odsysania tkanki tłuszczowej. W wolnym polskimi tłumaczeniu N.I.L.® oznacza Nutacyjne Infradźwiękowe Rzeźbienie Tkanki Tłuszczowej.


Jak odbywa sie zabieg?

Po miejscowym znieczuleniu lekarz umieszcza pneumatyczną głowicę pod skórą. Następnie za pomocą sprężonego powietrza urządzenie wprowadza końcówkę kaniuli w unikalny ruch 3D - zwany nutacyjnym, co sprawia, że:
• INFILTRACJA (dodatkowe podawanie znieczulenia podskórnego) jak i ASPIRACJA (odsysanie tłuszczu) przebiega bardzo PRECYZYJNIE, SZYBKO, a zarazem w sposób NIEZWYKLE DELIKATNY i MAŁOINWAZYJNY dla otaczających tkanek.

• ucisk mechaniczny zarówno na tkankę tłuszczową, jak i na tkanki otaczające i skórę jest zminimalizowany
• dochodzi do wzrostu wydzielania endorfin, które poprawiają komfort zarówno w trakcie jak i po zabiegu
Dzięki nutacyjnemu ruchowi kaniuli odbywającemu się w 3 kierunkach grudki tkanki tłuszczowej są rozbijane, odsysana tkanka tłuszczowa ma formę delikatnej emulsji, a leczone obszary są gładkie i pozbawione nierówności będącym głównym problemem w innych metodach liposukcji. Dodatkową zaletą drgań głowicy i kaniuli o bardzo niskiej częstotliwości < 20x/sekundę (<20Hz) jest ich wpływ na tzw. nocyceptory – receptory bólowe i przewodnictwo bólu. Można to porównać do dodatkowego naturalnego działania przeciwbólowego, dzięki którym zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym jest naprawdę komfortowy. W tej metodzie istotne jest także to, że kaniula się nie nagrzewa, co przekłada się na ABSOLUTNY BRAK WYSTEPOWANIA OBRAŻEŃ TERMICZNYCH


Co można zrobić z pozyskaną w ten sposób tkanką tłuszczową?

Delikatność i precyzja w odsysaniu komórek tłuszczowych sprawia że zachowują one swoje właściwości co umożliwia użycie odessanego tłuszczu do przeszczepu w czasie tej samej operacji.
• metoda N.I.L w przeciwieństwie do standardowej liposukcji mechanicznej, czy tym bardziej liposukcji wspomaganej laserowo lub ultradźwiękami, nie uszkadza odsysanej tkanki tłuszczowej umożliwiając tym samym jej ponowne wszczepienie
• mała ilość obrzęków i zasinień po zabiegu a tym samym bardzo wyraźe skrócenie czasu gojenia i powrotu do aktywności
Pozyskaną w ten sposób własną tkankę tłuszczową po specjalistycznym przygotowaniu można w ciągu kilku godzin przeszczepić na przykład w celu wypełnienie zmarszczek, bruzd, czy zwiotczałych, zanikowych lub asymetrycznych warg sromowych.
Zapraszamy na wizytę kwalifikującą w celu określenia pożądanych i zoptymalizowanych rezultatów, które można osiągnąć dzięki stosowanym przez nas metodom estetycznym.

INFORMACJA DLA PACJENTEK ZAKWALIFIKOWANYCH DO ZABIEGU N.I.L.:

Pacjentka powinna wykonać następujące badania (zachowują ważność przez 2 tygodnie):
• morfologia
• INR APTT
• glukoza
• jonogram
• lipidogram
• grupa krwi
• przeciwciała antyHCV
• antygen Hbs
• EKG (po 45 roku życia)

Poza tym wymagamy, aby pacjentka:
• przez co najmniej 6 godzin przed zabiegiem była na czczo
• przez co najmniej tydzień przed zabiegiem nie stosowała leków wpływających na krzepnięcie krwi, leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna)
• w dniu zabiegu była zdrowa (brak infekcji, kaszlu, kataru, gorączki)


Medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają podkreślenie i wyeksponowanie walorów kobiecej urody oraz ukrycie jej mankamentów, jednak bez pomocy chirurgicznego skalpela.

Kontakt

Kobieta i Matka

Centrum ginekologii, medycyny estetycznej i laktacji

Adres:

ul. Okopowa 56 lok. 214 (4 piętro)
Warszawa

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600