REWITALIZACJA SROMU



Rewitalizacja sromu może się odbywać na kilka różnych sposobów, które można ze sobą łaczyć w cyklach terapeutycznych:
1. Rewitalizacja sromu laserem CO2
2. Rewitalizacja sromu koktajlem rewitalizującycm Desirial
3. Rewitalizacja sromu własnym osoczem bogatopłytkowym
4. Rewitalizacja sromu - karboksyterapia

LASER CO2

Lasery mają szerokie zastosowanie w medycynie, zarówno w diagnostyce, fizjoterapii, chirurgii, laryngologii, jak i w dermatologii, medycynie estetycznej oraz w ginekologii. Laser frakcyjny CO2 emitując wiązkę światła spolaryzownaego o długości fali 10600 nm, umożliwia bezpieczną i przewidywalną ablację skóry oraz błony śluzowej. Zasada jego działania opiera się na kontrolowanym, fragmentarycznym, wybiórczym poparzeniu tkanek. Ich mikroskopijne, laserowe uszkadzanie wymusza naturany proces regeneracji. Wiązka laserowa działa powierzchniowo – częściowo odparowując naskórek, oraz głęboko – stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, nadającym wytrzymałość i elastyczność tkankom. Efekty są spektakularne w szczególności w procesie leczenia blizn przerosłych i zanikowych po operacjach oraz po zabiegach.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu na srom z zastosowaniem lasera ablacyjnego CO2?

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Nowotwory
  • Gorączka
  • Padaczka
  • Rozrusznik serca
  • Bielactwo
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi (chorobowe lub polekowe)
  • Łuszczyca – stan aktywny
  • Poparzenia słoneczne
  • Przyjmowanie leków i substancji fotouczulacjących (witamina A, pochodne wit. A, retinoidy, antybiotyki fotouczulające, większość leków antydepresyjnych, herbaty z dziurawca, nagietka, bratka)
  • Przyjmowanie sterydów


Jak przebiega zabieg rewitalizacji sromu?

W trakcie pojedynczego zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego naświetlaniu poddaje się około 20-25% powierzchni skóry lub błony śluzowej sromu. Według badań klinicznych najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3- zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. W zależności od rodzaju przeprowadzanego zabiegu, rozległości i umiejscowienia zmian lekarz, w porozumieniu z pacjentką, zadecydują o odstępach czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Wiązka lasera wycina w skórze/błonie śluzowej kolumny na głębokość około 1,5 mm, co pobudza również głębsze warstwy skóry/błony śluzowej do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat.
Dzięki temu dochodzi do odbudowy i zwiększonego wytworzenia włókien kolagenowych a optymalny efekt działania lasera CO2 jest widoczny po 2-3 miesiącach.
Podczas zabiegu pacjentka odczuwa kłucie, które można zminimalizować poprzez wcześniejsze zastosowanie kremu znieczulającego. Każda sesja trwa od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi. Większość pacjentek podejmuje normalną aktywność po 3-5 dniach po zabiegu.

Jak przebiega proces gojenia się skóry czy błony śluzowej po zabiegu laseroterapii?

W obszarach objętych zabiegiem początkowo występuje zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie - mijające w ciągu kilku godzin. Zaczerwienienie i obrzęk mogą utrzymywać się przez kilka dni, z obecnym największym nasileniem przez 2-3 pierwsze dni po zabiegu. Kolejnym etapem jest pojawienie się wysięku płynu surowiczego z uszkodzonych tkanek. Następnie płyn wysycha i tworzą się drobne strupki, które po paru dniach samoistnie odpadają. Nie należy ich zdrapywać. Na tym etapie warto stosować żel z kwasem hialuronowym.
Po kilku dobach od przeprowadzonej procedury pojawiają się oczekiwane zmiany w strukturze skóry i błony śluzowej. Największą zaletą zabiegów z zastosowanie lasera frakcyjnego ablacyjnego jest mobilizujący wpływ na włókna kolagenowe w obrębie głębokich warstw skóry. Skóra i błona śluzowa stopniowo ulegają wygładzeniu oraz dochodzi do spektakularnej poprawy napięcia tkanek w obszarach pozabiegowych. Zmiany tego typu związane są z cyklem przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych, więc pełny efekt zabiegu można zaobserować po 2 miesiącach od wykonania procedury laserowej.

Jak pielęgnować srom po zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2?

Pacjentki mogą odczuwać pieczenie przez 1-2 godziny po zabiegu. Chłodzenie za pomocą lodu lub coldpacków przyniesie znaczącą ulgę. Lód powinien być zawinięty w folię, a coldpack w sterylną i suchą gazę. Nie należy moczyć obszaru zabiegu przez 24 godziny. W ciągu dwóch kolejnych dni można delikatnie przemywać i osuszać skórę. Nie trzeć i nie drapać obszaru pozabiegowego. U niektórych pacjentek może pojawić się punktowe krwawienie. W takim przypadku przyłożyć miejscowo sterylny tampon w celu zatrzymania krwawienia.
Ważne jest, aby od 2-go dnia utrzymywać skórę odpowiednio nawilżoną. Nakładać na obszar zabiegu krem na bazie kwasu hialuronowego - kilka razy dziennie przez 3-5 dni. Przyspieszy to gojenie i zmniejszy ryzyko reakcji alergicznych. W ciągu 3-7 dni po zabiegu mogą powstać cienkie strupki – jest to związane z procesem gojenia i formowania się nowej skóry oraz błony śluzowej. Należy unikać kosmetyków zawierających alkohol przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu.
Należy unikać intensywnego wysiłku przez pierwszy tydzień po zabiegu lub do zakończenia pierwszego etapu gojenia.


Ginekologia estetyczna

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej mają na celu poprawę wyglądu i funkcjonalności żeńskich narządów płciowych.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600